2KC tabletky

2KC tabletky na „opicu“

1. Čo je výživový doplnok 2KC a za akým účelom sa používa?

Výživový doplnok 2KC s Opunciou figovou zabrani vzniku “opice” nepríjemných stavov po požití alkoholu a zmierni ich prejavy¹. 2KC reguluje metabolizmus alkoholu. Vitamín C pomáha znížiť pocit únavy a vyčerpania, posilňuje nervový a imunitný systém.

PĽUŠTENIE (med. Veisalgia) hovor. nazývané aj ako „opica alebo kocovina“ – stav po nadmernej konzumácii alkoholických nápojov, charakterizovaný nepríjemnými fyziologickými stavmi. Najbežnejšie príznaky pľúštenia sú: nevoľnosť, opuchnuté oči, popolavá a bledá pleť.

Zloženie:
Kyselina jantárová a kyselina fumarová – látky prirodzene sa nachádzajúce v každej živej bunke, okrem iného sú zodpovedné za energetické procesy zúčastňujúce sa procesu energetickej premeny buniek známej ako Krebsov cyklus. Sú súčasťou procesu bunkového dýchania a enzymatickej premeny acetaldehydu.
¹ Opuncia figová (Nopal, Opuntia ficus indica Mill.) – druh z rodu kaktusovitých pochádzajúcich z Mexika.
Prírodná kyselina L-askorbová (vitamín C) – antioxidant znižujúci množstvo voľných radikálov.
Glutaman sodný – derivát kyseliny glutámovej. Zúčastňuje sa na syntéze aminokyselín a bliekovinových štruktúr.
Glukóza – jednoduchý cukor, nevyhnutný pre metabolické procesy.

Dávka obsahuje:

Účinok:
Vitamín C – prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k zníženiu vyčerpania a únavy, k správnemu fungovaniu nervového systému a imunitného systému. Vitamín C prispieva k správnej funkcii psychiky.

Opuncia figová (Nopal, Opuntia ficus indica Mill.) – predchádza pľušteniu prostredníctvom stimulácie tvorby bielkovín tepelného šoku, ktoré zmierňujú stres, spôsobený aj konzumáciou alkoholu.

Metabolizmus etylalkoholu:
Etylalkohol sa po požití rýchlo a úplne vstrebáva z tráviaceho traktu, ľahko prechádza cez bunkové membrány a dostáva sa do krvného riečišťa. Zásadný proces vstrebávania alkoholu nastáva v žalúdku (20-25%) a tenkom čreve (75-80%). Maximálna koncentrácia v krvi vzniká po 0,5 až 2 hodinách po konzumácii. Vstrebávanie závisí od typu alkoholu a potravín konzumova – ných pred alebo počas jeho pitia. V nezmenenej podobe sa vylučuje z tela v malom rozsahu: 2% v moči, 2% vo vydychovanom vzduchu a približne 1% odparovaním. Zvyšných 95% je metabolizovaných v tele. Spomedzi orgánov v ľudskom tele, ktoré sú vystavené produktom alkoholického rozkladu, je najdôležitejšia a najviac zasiahnutá pečeň. Počas metabolizmu etanolu sa spotreba kyslíka výrazne zvýši, čo spôsobuje neodkysličenie pečeňových buniek. Alkohol sa neukladá v tele a rýchlo sa mení na energiu, pričom poskytuje iba „prázdne kalórie“. Hlavný produkt oxidácie alkoholu je acetaldehyd. Má 10 krát vyššiu toxicitu než etanol. Zvýšenie koncentrácie acetaldehydu spôsobuje bolesti hlavy, sčervenanie tváre, nevoľnosť a zvracanie. Je zodpovedný za vznik pľuštenia (hovor.„ opice alebo kocoviny“). Konečný proces metabolizmu alkoholu je Krebsov cyklus.

2. Skôr ako začnete úžívať výživový doplnok 2KC.

V prípade nadprodukcie žalúdočných kyselín podávajte počas alebo po jedle a zapíjajte veľkým množstvom vody.

3. Ako používať výživový doplnok 2KC?

V závislosti od množstva konzumovaného alkoholu 2 až 3 tablety pred a počas konzumácie alkoholu, a ďalšie 2-3 tablety ihneď po jeho ukončení. Ďalší deň môžete užiť 2-3 tablety. Ustanovená odporúčaná denná dávka 6 tbl. sa nesmie presiahnuť.

4. Ako skladovať výživový doplnok 2KC?

Skladujte pri izbovej teplote na suchom mieste, mimo dosahu malých detí.

5. Ďalšie informácie

Upozornenie: Užívanie výživového doplnku 2KC je nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Výživový doplnok sa musí uskladňovať mimo dosahu malých detí. Je dôležité prijímať vyváženú, pestrú stravu a dodržiavať zdravý životný štýl.

Balenie: 6 tabletiek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 5 =

*

Sledujte nás na Facebooku

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar